Dünden Bugüne Metsan

Kurulduğu ilk günden bugüne, her zaman daha güzelini yaşatmak için, en iyi olma ilkesi ile yola çıkan Metsan; 1960 yılında Mehmet Satoğlu’nun Kayseri Belediyesi İmar Müdürlüğü görevinden ayrılmasının ardından, 1961 yılında Metsan İnşaat Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. adıyla Kayseri’de kurulmuştur.
1961’den 2013’e, 52 yıl boyunca kamu ve özel sektör alanında pek çok projeyi başarıyla tamamlamış olan Metsan, bugün, ulusal ölçekteki saygınlık ve güvenilirliğini uluslararası boyutlara taşıyarak, sektörün öncü firmaları arasındaki yerini başarıyla muhafaza etmektedir.
1961 yılında mütevazi bir inşaat firması kurarak iş hayatına atılan Mehmet Satoğlu, bu firmayı 1966 yılında Metsan İnşaat olarak kurumsallaştırmıştır. Metsan İnşaat 1970’lerde Ankara Üniversitesi Morfoloji binası, Türk Standartları Enstitüsü, Göztepe SSK Hastanesi gibi pek çok önemli kamu projelerine imza atmıştır. 1978 yılında da Sincan’da Türkiye’nin ilk 1000 konutluk toplu konut projesini tek seferde başarıyla gerçekleştirmiş, alanındaki iddiasını ortaya koymuştur. Projelerine yenilikçi anlayış ile yaklaşan Metsan, deprem riskini dikkate alarak 1980 yılında Türkiye’nin ilk radye temelli brüt beton konut binasını inşa etmiştir.
Bugün, inşaat ve taahhüt işlerinin yanı sıra; inşaat ve dekorasyon malzemelerinin ithalat, ihracat ve ticareti, harita imar planı aplikasyon ve müşavirliği, mimari, iç mimari ve restorasyon projelendirmesi ile uygulaması, gıda sanayi ve ticareti ile öğrenci yurdu / huzurevi işletmesi gibi alanlarda faaliyet gösteren Metsan bünyesinde son derece geniş bir organizasyonu barındırmaktadır.